Projekty a stavby

Práce našeho místního stavitele, který se ve svých 26 letech usadil ve Varnsdorfu a zastával funkci městského stavitele a následně městského stavebního ředitele ovlivnila výstavbu jak ve městě samotném, tak i v zemích celého Rakousko Uherska. Jeho věhlas byl tak velký, že např. plzeňský stavitel František Holcbechr, původem z východních Čech, byl po návratu z pobytu v Americe zaměstnán 2 roky právě ve firmě architekta Antona Möllera z Warnsdorfu, pro kterého dohlížel na stavbu dominikánského kláštera s kostelem Panny Marie Růžencové v Plzni, stavěného podle plánů Antona Möllera stavitelem Eduardem Sochorem z Prahy v letech 1912–1913. Tato stavba nese na sloupech vedle vstupu i pamětní bronzové desky s jejich jmény. V roce dokončení stavby kostela Holcbechr složil zkoušku na stavitele a založil vlastní firmu, načež se v meziválečném období stal jedním z nejaktivnějších stavitelů na Plzeňsku.
S Plzní mají lidé tradičně spojeno i pivo… tedy pivovar, tak nechoďme daleko. Náš Varnsdorfský pivovar Kocour sídlí také v budově, kterou projektoval Anton Möller, dříve to byla keramická továrna bratří Böttcherů. Ve městě je více dalších industriálních staveb, kde se účastnil projektování, nebo výstavby, jako přádelna bratří Perutzů na břehu Mandavy, úpravy koryta Mandavy, kanalizace města... městských Jatek. Jedny jatka, spíše chladící věž jatek, dnes stále ještě stojí v Moravské Ostravě a jsou památkově chráněny. Teprve nedávno se potvrdilo, že tato část je taktéž z pera našeho místního architekta.
Životní pouť tohoto muže a jeho ženy skončila na místním hřbitově, na kterém je také jedna z jeho staveb, poblíž fontány je to památník obětem 1.světové války.